IX Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego - 23.05.2018


IX Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego

IX Szachowe Mistrzostwa Powiatu Myślenickiego Szkół i Przedszkoli

Tradycyjnie od kilku już lat uczniowie ze szkół i przedszkoli spotykają się z końcem maja w Myślenicach aby walczyć o laury najlepszych szachistów powiatu w kategoriach indywidualnych i drużynowych.
Dzięki współpracy Myślenickiej Akademii Talentów i Szkoły Podstawowej nr 4 oraz pod patronatem Urzędu Miasta i Gminy Myślenice i Starostwa Powiatowego, a także osób, które co roku wspierają i pomagają przy organizacji tego turnieju 23 maja już dziewiąty raz byliśmy uczestnikami wielkiego młodzieżowego święta szachowego.

            

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 166 uczniów, podzielonych na cztery grupy. Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, widać było wielką wolę walki. Dla niektórych był to pierwszy turniej szachowy dla innych doświadczonych szachistów okazja do potwierdzenia swoich umiejętności.
Cieszy fakt, że z roku na rok przybywa chętnych i tych najmłodszych i tych starszych, którzy chcą zmierzyć się z przeciwnikami na szachownicy oraz że poziom tych rozgrywek jest coraz wyższy- zawodników z takimi rankingami widujemy na dużych ogólnopolskich turniejach.
Na koniec miło nam poinformować o sukcesach zawodników sekcji szachowej Myślenickiej Akademii Talentów, którzy turniej zakończyli na wysokich miejscach w klasyfikacji:


Grupa A przedszkolaki
- Władysław Pawlikowski - 3 miejsce grupa chłopców

Grupa B klasy I-III
- Pawlikowska Ewa - 2 miejsce grupa dziewcząt
- Jamrozik Maciej - 6 miejsce grupa chłopców
- Maj Jakub - 7 miejsce grupa chłopców
- Bagiński Franciszek - 26 miejsce grupa chłopców

Grupa C klasy IV-VI
- Suder Zofia - 2 miejsce grupa dziewcząt
- Bobek Maja - 3 miejsce grupa dziewcząt
- Dziewoński Dariusz - 2 miejsce grupa chłopców
- Sobala Filip - 4 miejsce grupa chłopców
- Jaśkowiec Bartłomiej - 8 miejsce grupa chłopców
- Burkowicz Mikołaj - 9 miejsce grupa chłopców
- Piwowarczyk Władysław - 10 miejsce grupa chlopców
- Suder Maciej - 20 miejsce grupa chłopców
- Bagiński Mateusz - 24 miejsce grupa chłopców

Grupa D klasy VII i gimnazjum
- Pawlikowski Jakub - 2 miejsce grupa chłopców
- Pietrzak Tomasz - 3 miejsce grupa chłopców

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Galeria kliknij

Wszystkie wyniki:
grupa A przedszkolaki
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_2976/results.html…
grupa B klasy I-III:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_2975/results.html…
grupa C klasy IV-VI
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_2977/results.html…
grupa D klasy VII i gimnazjum
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_2978/results.html…