string(2) "77" Nasze działania - Myślenicka Akademia Talentów

Nasze działania


Nowo powstałe stowarzyszenie „Myślenicka Akademia Talentów” koordynuje działania w dziedzinie kultury podejmowane dotąd samodzielnie przez grupy muzyczne pod kierunkiem Jarosława Pietrzaka i chór pod dyrekcją Magdaleny Starzec. Były to wydarzenia związane z rocznicami i świętami patriotycznymi przygotowane dla mieszkańców Gminy Myślenice i miasta Krakowa, a także udział tych grup muzycznych w imprezach rozrywkowych. W poprzednim roku szkolnym były to następujące imprezy kulturalne.

Przygotowano spektakl muzyczny z okazji 11 listopada pt. „Podlegli do Niepodległej” wystawiony w MOKIS – ie dla młodzieży szkolnej a następnie dla mieszkańców naszego miasta. To działanie oraz występ grupy Anafora w „Tramwaju Patriotycznym” w Krakowie odbyło się jak co roku w ramach małopolskiego programu „Młodzież Pamięta”. Podobnie w związku z rocznicą Konstytucji 3 Maja zaprezentowano widowisko „Historia pędzlem malowana” i kolejny 7 raz Anafora zagrała w „Tramwaju Patriotycznym.

Stowarzyszenie „MAT” zorganizowało we współpracy z MOKIS -em „Wiosenny Koncert MAT - a”. 1 kwietnia 2016 na scenie domu kultury znalazło się kilka grup muzycznych oraz tancerze z Anafory. Zagrały także rockowe zespoły Reaper i Gryps
o czym informowała Gazeta Myślenicka nr 
12/2016 z dnia 07.04.2016 . http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2016/12/Tutaj-formuje-sie-kuznia-talentow.html

Poza tym grupy związane z „MAT -em” wystąpiły na następujących imprezach:

Pikniku Świątecznym” organizowanym corocznie na myślenickim rynku; „Scenie muzycznej Runmageddonu” ( 30.04.16 – Plaża Trawiasta ) gdzie zaprosiliśmy także zespół „Echo”; „Myślenickim Parkowaniu” ( 02.06.16 ), „Festiwalu Funduszy Europejskich” ( 12.06.16 ), „MILA 2016” ( 23.06.16 w klubie Kwadrat w Krakowie ); na Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z Folklorem (5.07.16 Miechów ); „Festiwalu Młodych podczas ŚDM” ( 27.07.16 ).

Grupa „Anafora” została także zaproszona na tegoroczny „Myślenicki Festiwal Lata”, gdzie niestety podobnie jak zespół „Echo” nie wystąpiła w związku z załamaniem pogody.

Młodzi muzycy, aktorzy i tancerze działający w ramach stowarzyszenia „MAT” nagrywają także utwory muzyczne w studio nagrań i montują we współpracy ze swoimi rówieśnikami teledyski i filmy z występów. Efekty ich pracy można zobaczyć na you tube lub facebooku.