string(2) "69" O sekcji Szachowej - Myślenicka Akademia Talentów

O sekcji Szachowej


      Głównym założeniem działalności Sekcji Szachowej jest nauka dzieci i młodzieży gry w szachy i pomoc w rozwoju ich talentów szachowych. 

Do podstawowych zadań Sekcji należą:

  • prowadzenie przez doświadczonych instruktorów i szachistów cyklicznych zajęć dla dzieci i młodzieży
  • organizowanie turniejów szachowych na terenie powiatu myślenickiego
  • organizowanie wyjazdów na turnieje szachowe
  • pomoc przy organizacji wyjazdów indywidualnych na zawody szachowe
  • wspieranie rodziców dzieci uzdolnionych szachowo
  • organizowanie zajęć szachowych w szkołach
  • prowadzenie Klubu Szachowego MAT Myślenice

         W roku szkolnym 2017/2018 sekcja szachowa oferuje udział w szkoleniach  szachowych w grupach 5 osobowych dobranych według wieku i poziomu szachowego.  Zajęcia będą się odbywać w piątki w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Każda z grup będzie miała 15 zajęć w semestrze. Długość zajęć dostosowana jest do wieku i umiejętności szachowychi  i wynosi od 45 min. do 60 min.  Termin zajęć zostanie ustalony po zapisach do Sekcji. W bieżącym roku szkolnym składka członkowska uczestnika Sekcji Szachowej wynosi 240 zł  za rok (możliwość wpłaty w dwóch ratach po 120 zł). Szczegóły dotyczące działalności sekcji można znaleźć w Regulaminie Sekcji Szachowej.

       Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny z panem Adamem Płatkiem (nr telefonu 517238142) lub drogą mailową matmyslenice@wp.pl. Wszelkie informacje dotyczące działalności sekcji będą pojawiać się na stronie internetowej Stowarzyszenia.

      W ramach Sekcji Szachowej działa również klub szachowy MAT Myślenice, którego zawodnicy biorą udział w rozgrywkach szachowych drużynowych i indywidualnych. Zawodnicy MATa odnoszą liczne sukcesy zarówno na arenach lokalnych jak i ogólnopolskich. Drużyna MATa w obecnym sezonie awansowała do I Ligii Juniorów a w jej składzie znajdują się m.in. wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski.  W roku szkolnym 2017/2018 składka członkowska dla zawodników klubu, którzy nie biorą udziału w zajęciach szachowych wynosi 60 zł.